35.Org

  • Ayazağa Mahallesi Mimar Sinan Sokak Numara:21 Seba Ofisleri Sarıyer-İstanbul
  • iletisim@35organizasyon.com.tr
  • 0212 962 01 00 / 0232 421 11 82 / 0850 850 65 75

Bedia Akartürk 05353057835 telefon iletişim

Tel:0212 962 01 00 Tel:0850 850 65 75
Cep:05353057835 Cep: Mail:iletisim@35organizasyon.com.tr
Fiyat ve Bilgi Formu


Bedia Akartürk 04.02.1941 tarihinde İzmir'in ödemiş ilçesinde dünyaya geldi, ve aile'nin tek çocuğudur. Ailenin tek çocugu olması dolayısıyla babasının soyadını hiç değiştirmeden Akartürk olarak devam ettirmiş ve gerçek adını hiç değiştirmemiştir.Bedia Akartürk Sanat hayatına yine doğup büyüdüğü İzmir'in Ödemiş ilçesinde başlamıştır, daha sonra yaşını büyüterek İzmir Radyosu'nda çalışmaya başlayan sanatçı 9 yıl İzmir Radyosu'nda edindiği birçok tecrübenin ardından Ankara Radyosu'na geçmiştir.

Sanatçı sanat hayatını Ankara Radyosu'nda devam ettirmiş ve yine Ankara Radyosu'ndan emekli olmuştur, özellikle o dönemde herkese nasip olmayan Paris Olympia'da muhteşem bir konser veren sanatçı Türkiyeyi en güzel şekilde temsil etmiştir. Sanat hayatında 6 sinema filmi ve sayısız birçok albüme imza atan sanatçı Edirne'den Kars'a kadar tüm Türkiye'nin sevgilisi olmuştur ve 7 ilde Fahri Hemşehrilik ünvanına layık görülmüştür.

Bedia Akartürk, sanat yaşamı boyunca albüm çalışmalarına ve yurt içi, yurt dışı konserlerine aktif olarak aralıksız devam etmiş ve hala etmektedir. Sesinin rengi 1000 ses arasında fark edilecek güzelliktedir. 100 yıl geçse yine anılacak milli bir değerdir.


Aldığı Ödüller

250'nin üzerinde plaket
7 ilde fahri hemşerilik ödülü almıştır
Altın bağlama
6 altın plak
Altın Plak ("Zühtü" albümüne verilmiştir)
Altın Taç (10 yıl boyunca İzmir Fuarı'nda aralıksız çalışmasından dolayı verilmiştir)
Altın Kaşık (En son tahta kaşık albümüne verilmiştir)


Albümleri

45'lik
Anadolu Türküleri
Anam Ağlar
Aşka Yemin
Bayramdan Bayrama
Bedia Akartürk
Denize Dalayım Mı
Derdimi Dermana Gezdim
Folklör Kraliçesi (1975)
Gitme Bülbül
Gülende
Kervan (Ey Sevdiğim)
Konyalım yürü
Konya Bülbülü 1
Konya Bülbülü 2
Kullar Olam
Neyleyim Neyleyim
Özür Diliyorum Senden (2004)
Ödemiş Türküleri
Sıla Hasreti
Yumurtanın Kulpu Yok
Zühtü (1978)

 

Bedia Akartürk İletişim, Bedia Akartürk İletişim Bilgileri, Bedia Akartürk Menajer, Bedia Akartürk Menajeri, Bedia Akartürk Menajerlik, Bedia Akartürk Resmi Menajerlik, Bedia Akartürk Menajeri kim, Bedia Akartürk konser fiyatı, Bedia Akartürk konser ücreti, Bedia Akartürk konser kaşesi, Bedia Akartürk konser bedeli, Bedia Akartürk sahne fiyatı, Bedia Akartürk sahne ücreti, Bedia Akartürk sahne bedeli, Bedia Akartürk sahne kaşesi, Bedia Akartürk telefon numarası, Bedia Akartürk’e nasıl ulaşırım,

Bedia Akartürk İletişim hüseyin akter


selam ablam ben gemlikte muhamed hocanın ustasi elaziğli hüseyin ablaciğim uzun zamandır çalişmiyorum çok perişan oldum elaziğa dönmek köyümde yaşamak istiyorum gidecek imkanim yok bir çok hayır sever ve yardim kuruluşlarına baş vurdum mualesef bir sonuç alamadim sanatcilar arasinda seda sayın ve bülent ersoy yardim edenler arasinda onlarada mail attim ama cevap alamadim benım ihtiyacim olan 2 ci elde olsa bir konteryen köyde evim yok yer var ama ama ev yok tarlanın bir kenarina koyup köyde yaşamak istiyorum sizi rahatsız etmemin sebebi acaba yardim eden sanatcilar arasinda sizin bildiğiniz varsa bana yardim ci olsunlar nakdi yardim talebim yok elaziğdaki firmalardan birinde 2 ci elde olsa barinacak konteryen ev ablaciğim rahatsiz ettiğim için özür dilerim gerçekten çok zor durumdayim iş bulamiyorum hem yaşimdan dolayi hemde gördün sol elimde 4 parmak yok ondan dolayi iş verende yok köyüme dönmek istiyorum saygilarimi sunar mübarek elerinizden öperim ablam allah sağlikli günler versin

Aydın Denizoğlu


Eyvah benim bağımı yel aldı yaprağımı (2 kere ) Acep ben ölür isem kim örte torpağımı dost. (2kere) dost ikincide söylenir. Akşam arada kaldi fitil yarada kald,( 2 kere) Akşam aralar beni,fitil yaralar beni ( 2 kere ) Çoğa gitmez sevdiğim bu dert paralar beni( 2 kere) Açmadı badı sabah gemim deryada kaldi.(1 kere) Akşam arada kaldi fitil yarada kaldi,(1 kere) Akşam aralar beni fitil yaralar beni. Bayburt yöresine ait amcam dan öğrenmiş olduğum artık anonim olmaya yüz tutmuş bu güzel parçanın bestelenmesi ve okunması bedia akartürk hanımefendinin sesine ve şanına yaraşır bir parça olduğunu düşünüyorum.Ayrıca bu parçanın bestelenmesi için tarafıma irtibat kurulması halinde her türlü kolaylığı göstereceğimi bilmenizi isterim.bütün mesele bu parçanın Bedia hanıma okutulması çok seveceğine eminim inşallah.

Etiketler: