35.Org

  • Ayazağa Mahallesi Mimar Sinan Sokak Numara:21 Seba Ofisleri Sarıyer-İstanbul
  • iletisim@35organizasyon.com.tr
  • 0212 962 01 00 / 0232 421 11 82 / 0850 850 65 75

Pera Band 05353057835 telefon iletişim

Tel:0212 962 01 00 Tel:0850 850 65 75
Cep:05353057835 Cep: Mail:iletisim@35organizasyon.com.tr
Fiyat ve Bilgi Formu


0212 962 01 00 

2008 yılının ortalarında Gökhan MANDIR ve Hakan ÜNALAN, o yıllarda beraber çaldıkları grubun dağılmasıyla birlikte yola iki kişi olarak devam etmek zorunda kalırlar. Yeni bir grup kurma çabasında olan ikilinin ilk gündem maddesi yeni gruplarına koyacakları isimdir. O dönemde grup isimleri bir şekilde yaptıkları müziğin tarzını veya içeriğini anlatmakta iken, onlar bulacakları ismin kendilerini kısıtlamaması konusunda hem fikirdir. İsmin nötr olması gerektiği konusunda konuşan ve araştırmalara başlayan ikili, kazara açılan bir reklam sayfasında"PERA" ismine rastlarlar. O an Gökhan ve Hakan'ın aynı anda "evet bu!" dedikleri "PERA" ismi o andan itibaren tartışmasız grubun adı olmuştur. Beyoğlu'nun eski adı olan ve ötekinin yaşadığı yer anlamına da gelen "Pera" ismini seçmeleri, Ankara'lı bir grup olmasına rağmen İstanbul ile özdeşleşmiş bir ismi neden seçtikleri konusunda eleştiri almıştır. Fakat, grup her zaman "isimlerin kişilere değil, kişilerin isimlere anlam katabileceği" fikrini benimsemiştir.

Müziğinde alternatif rock, soft rock ve nu-metal yapısı barındıran grup, şarkı sözlerinde de bu türlerin taşıdığı genel tavrı koruyarak oluşturduğu besteleri kaydetme kararı almıştır.

Bu süre zarfında bir çok müzisyenle çalışan PERA, 2010 yılında başladıkları kayıtlar sırasında aynı zamanda albümün prodüktörlüğünü üstlenen, Crossfire'dan Kaya SEVİNÇ'in de gruba dahil olmasıyla birlikte bu albümün kayıtlarını 2011 yılı içerisinde tamamlamıştır. İlk albümlerine, herkesin içten içe daha güzel bir dünya arayışı içinde olduğunu düşünerek "Bir Başka Dünya" ismini veren grubun bu sözü aynı zamanda albümde yer alan "Sonbahar" adlı şarkıda da geçmektedir.

Bir yandan da Türkiye'nin çeşitli illerinde ve üniversite festivallerinde sahne alan PERA, 12+1 şarkının yer aldığı "Bir Başka Dünya" isimli albümünü tamamen kendi imkanları ile 27.04.2012 tarihinde müzik severlerle buluşturmuştur. Albüme çekilen ilk klip Janset'in de oyunculuğu ile destek verdiği, Gülnur Gökçe ile düet yaptıkları "Sensiz Olmaz" şarkısına gelmiştir. İlk bir kaç ay sessiz geçerken, grup umudunu ve azmini zorlayan durumlar karşısında pes etmemiş, zor da olsa yola devam etmiştir.

Bu zorlu yolda ilerlerken, grup yeni albüm çıkartmasına rağmen sesini duyurmakta zorlanıyor ve neredeyse tekele dönmüş piyasanın içerisinde kendine yer bulamıyordu. Tam bu dönemde Gökhan Mandır'a gelen bir telefon grubun kariyerinde tam bir kırılma noktası olacaktı. Telefonun ucunda ki bayan, "Sensiz Olmaz" isimli şarkılarının Kuzey&Güney adlı dönemin fenomen dizisinde yer alacağından bahsediyordu. Kıvanç Tatlıtuğ'un neredeyse tüm şarkı boyunca dizinin en önemli anına doğru adım attığı bu sahne o zamana kadar neredeyse 5000 izlenmesi olan klibi bir gecede 150.000 kişi tarafından izlenir ve dinlenir kılacaktı. Dizinin yönetmeni Hilal Saral'ın Pera üzerindeki etkisi ve emeği asla tartışılamaz hale gelmişti. Sonrasında bu güzel buluşma grubun asla hayal bile edemeyeği bir isimle düet yapacakları bir çalışmanın kapısını açacaktı. Bu büyük isim tabi ki de Toygar IŞIKLI'dan başkası değildi.

İlk albümle birlikte PERA, Kuzey Güney dizisinden sonra 2 Yaka Bir İsmail, 20 Dakika, Babam Sınıfta Kaldı ve Medcezir gibi dizilerde şarkılarıyla yer almıştır. Aynı zamanda grup Medcezir adlı dizinin 8.bölümünde konuk sanatçılar olarak yer almış ve iki farklı şarkı ile sevenleri ile tekrar buluşma fırsatı yakalamıştır.

10 Aralık 2013 tarihinde "Giz" isimli ikinci stüdyo albümlerini Dokuzsekiz Müzik Yapım etiketiyle piyasaya çıkartan PERA, aralarında Toygar Işıklı ile yaptıkları "Unut" adlı düet çalışmasının da yer aldığı 14 yeni şarkıyı dinleyicilerle buluşturmuştur. Albümün bütün görsel çalışmaları ünlü illüstratör Ertaç Altınöz tarafından gerçekleştirilmiş ve sanatçı 3 ay geceli gündüzlü bu titiz çalışmayı PERA ve dinleyenlerine hediye etmiştir. Grubun birçok görselinde de emeği olan Ertaç Altınöz, görsel danışmanlık konusunda da gruptan hiçbir fikrini esirgememiş PERA için yegane önem taşıyan bir isim olmuştur.

  Pera Band İletişim

Grup 2. albümleri "GİZ" ile kendilerinin dahi beklemediği bir çok başarıya imza atacaktır. Albümün ismi olan "GİZ" aynı zamanda albümün kapanış şarkısının da ismiydi. Toplamda 100 milyonun üzerinde dinlenme, araştırma verilerine göre sosyal ağlarda Türkiye'de en fazla dinlenen müzik grubu, 3 kez Twitter'da TT, Shazam'da tam 10 ay ilk 100'de, itunes Türkiye tam 17 hafta ilk 50 de kalma rekoru kırdı. Spotify verilerine göre ise Rock Müzik ve tüm tarzlar içerisinde en çok dinlenen ilk 10 sanatçı/grup içerisinde yer alıyordu.

Albümün ilk klibi olan ve Hilal Saral tarafından çekilen "Sensiz Ben" 25 milyon izlenme ile grubun dinleyici kitlesinin de arttığının bir göstergesi olurken bu süre içerisinde bu şarkı, bir şarkı ile farklı dizilerde en çok çalınan grup ünvanının da sahibi olmuş oldu. Kuzey&Güney, Güneşi Beklerken, Kaçak Gelinler, İnadına Aşk, Diğer Yarım ve Günahkar dizilerinde birden fazla kez yer aldı. Bu sayede daha geniş kitlelere ulaşma imkanı bulan grup, birçok şehirde 100'ün üzerinde konser vererek 3. albümleri "En Güzel Mevsimim" kayıtlarına başlamak içinde harekete geçmişti.

Grubun bu süre zarfında ailelerinin yanı sıra Prodüktörleri Ahmet ÇELENK ve Rüzgar Müzik Stüdyolarının sahibi, Ayna grubu solisti Erhan GÜLERYÜZ'ün çok büyük destekleri oldu. Bu destekler ve inanç sayesinde grup kendileri için daha olgunlaştıklarını düşündükleri 3. stüdyo albümleri "En Güzel Mevsimim"i tamalayarak 29 Ocak 2016 tarihinde Dokuz Sekiz Müzik etiketi ile albümü yayınladılar. İlk single "Biri Vardı" albümden 3 ay önce Levent ÖZTÜRK yönetmenliğinde çekildi. Bu sürecin sonunda gruba katılan Barış CEYLAN, bir anda hızlanan tempoya çok çabuk adapte olmuş ve grubun albümden önce Murat ÜNALAN yönetmenliğinde çekilen 2. single çalışması "Sevgilim İyi Ki Doğdun" ile grupta resmi olarak yer aldığı mesajını dinleyenler ile paylaşmıştır.

Albümün çıkışı ile birlikte öncesinde "Kahpe Geceler" sonrasında ise "Seni Kaybettiğimde" isimli iki şarkı, Star TV'nin sevilen dizisi "Kara Sevda"da dinleyicilerle buluşmuştur.

Albüm çıkışını takip eden iki hafta içerisinde itunes en iyi albümde birinci sırayı almış, en iyi şarkı sıralamasında sırası ile 3-2 ve 1. sırayı görmüş, Shazam'da Türkiye Chart'ta ilk yüze 9. sıradan giriş yaparak listelerde de güzel yerler edinmiştir.

 

0212 962 01 00 -

 

  Pera Band İletişim,   Pera Band İletişim Bilgileri,   Pera Band Menajer,   Pera Band Menajeri,   PeraBand Menajerlik,    Pera Band Resmi Menajerlik,   Pera Band Menajeri kim,   Pera Band konser fiyatı,   Pera Band konser ücreti,    Pera Band konser kaşesi,   Pera Band konser bedeli,   Pera Band sahne fiyatı,   Pera Band sahne ücreti,   Pera Band sahne bedeli,   Pera Band sahne kaşesi,   Pera Band’a nasıl ulaşırım, peraband telefon